Menu

قیمت سمعک

بهبود شنوایی باعث بهبود کيفيت زندگی می شود . بنابراین باید به تهيه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمينه سلامتی با پيشرفت تکنولوژی روز دنيا قيمت نگریست .یکی از پارامترهای مهم در انتخاب سمعک بعد اقتصادی و قيمت آن می باشد . مسلماً سمعکها نيز تغيير می یابد و سمعک های دیجيتال ،هوشمند و وایرلس( بلوتوث دار) به دليل برخورداری از تکنولوژی های متنوع ، گرانتر بودن سمعک دليل بر بهتر بودن کيفيت آن برای تمام افراد نيست بنابراین قيمت سمعک قيمت های متفاوت دارند . البته لزوماً تنها معيار انتخاب آن نبوده و علاوه بر قيمت باید به پارامترهای دیگری از جمله نوع و ميزان کم شنوایی و سن فرد کم شنوا قدرت درک و تشخيص کلمات و اصوات ، وزوز گوش ، سلامت سيستم آناتوميک گوش ، ميزان تحمل صداهای بلند و بسياری موارد دیگر دقت داشت تا نهایتا سمعکی خریداری شود که به بهترین نحو بتواند نياز شنوایی فرد را مرتفع سازد و قيمت سمعک یکی از عوامل تاثيرگذار است به طور کلی هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پيشرفته تر باشد ، قيمت آن افزایش می یابد.در مجموعه کلينيکهای ایران سمعک پس از ارزیابی کامل وجامع شنوایی ، مشاوره تهيه سمعک مناسب با در نظر گرفتن بهترین کيفيت و مقرون به صرفه بودن آن به صورت رایگان انجام می گيرد.

همانطور که در بالا ذکر شدآنچه قيمت سمعک را تعيين می کند فقط کاهش شنوایی نيست مشکلات و عوارض جانبی کاهش شنوایی نظير پایين آمدن قدرت درک و تشخيص اصوات ، وزوز گوش ، پایين آمدن آستانه تحمل اصوات بلند و مزاحم و بسياری از عوامل دیگر فردی نيز در این زمينه موثرند چرا که با اضافه شدن هر یک از این موارد سمعک فرد باید مدارات پيشرفته تر و کاملتری را داشته باشد تا بتواند نياز بيمار را برطرف کند از سوی دیگر استفاده از تکنولوژی روز دنيا نظير بلوتوث ، ویا بردهای پردازش Dual, نانوتکنولوژی و ... همه و همه باعث می شوند که سمعک های جدید تبدیل به محصول گرانبها شوند. 

در حال حاضر حداقل قيمت سمعکهای موجود در بازار به شرح زیر می باشد:

اکيد می گردد که قيمتهای فوق الذکر حداقل قيمتهای موجود و در واقع ارزان ترین سمعکهای بازار هستند.( در ضمن ب مجددا نوسانات ارز قيمتهای سمعک متغير می باشد.)

در راستای بهبود خدمت رسانی به افراد کم شنوا ، اکثر بيمه های درمانی بخشی از مبلغ خرید سمعک را به منظور کمک به افراد کم شنوایی که تحت پوشش این بيمه ها هستند ، می پردازند. همچنين خدمات ویژه ای مانند خرید سمعک با اقساط بدون بهره از طرف شرکت ویدکس ایران و مجموعه کلينيکهای ایران سمعک سبب می شود که افراد کم شنوا راحت تر بتوانند سمعکی را که منطبق با نياز ایشان است را به راحتی تهيه نمایند .

تاثير نوع گارانتی بر قيمت سمعک:

از عوامل بسيار مهم دیگر که برروی قيمت سمعک تاثير گذار است نوع گارانتی آن می باشد سمعک بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش کالائی بی استفاده و بدون کاربرد است چرا که فروش یک سمعک در واقع آغازی برای ارائه خدمات و سرویس بعد از فروش می باشد که نه تنها وقت زیادی را در جلسات مکرر طلب می کند بلکه گاهاً هزینه های زیادی را نيز دارد که بسته به نوع گارانتی و مدت آن بر عهده شرکت توزیع کننده سمعک و ادیولوژیست تجویز کننده سمعک ميباشد . جهت اطلاعات بيشتر در این زمينه می توانيد قسمت گارانتی سمعک را مطالعه فرمائيد.

آیا سمعک گران است ؟

باید اذعان کنيم که سمعک واقعا گران نيست استفاده از علوم و تکنولوژی روز دنيا ،تخصصی بودن دانش توليد آن، فرآیند پيچيده و کلافه کننده تنظيم و تجویز آن ، ارائه خدمات بعد از فروش در سطح بسيار مطلوب همه وهمه عواملی هستند که در ارائه یک گاهاً سمعک به بيمار دخالت دارند. از سوی دیگر باید در نظر بگيریم که سمعکهای موجود در دنيا در تعداد بسيار کم توليد می شوند که این امر باعث افزایش قيمت آنها می گردد. برای مثال در سال ۲۰۱۵فقط ۹ ميليون و ۸۰۰ هزار سمعک در سراسر جهان توليد شده است که با توجه به تنوع مدلها و کارخانه های توليد کننده عدد بسيار پائينی محسوب می گردد.

قیمت سمعک   قیمت سمعک   قیمت سمعک   قیمت سمعک   قیمت سمعک   قیمت سمعک   قیمت سمعک   قیمت سمعک
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دی ان ان